Škola sunny: Kam ciká Satan?

Autor: Aisha Moková | 24.7.2012 o 13:40 | (upravené 24.7.2012 o 18:14) Karma článku: 6,88 | Prečítané:  1106x

Sunnah je tadícia proroka islamu zachovaná ústnym podaním z pokolenia na pokolenie a neskôr zozbieraná moslimkými učencami ako Muslim, Bukhari, Dawud, Izaq, atď. Prví dvaja sa považujú za najpresnejších, vďaka prepracovanej technike určovania pravosti hadísov (výrokov o Mohamedovi), t.j. napríklad porovnávanie viacerých zdrojov, presné zachytenie reťazcov kto komu daný výrok povedal. Zbierky sú rozsiahle, prístupné na internete hlavne v arabskom a anglickom jazyku. Pre menej jazykovo zdatných ponúkam zopár "perál".

 

Bukhari   (Book #54, Hadith #492)

Vyrozprával ´Abdullah : Bolo spomenuté Prorokovi že nejaký muž spal celú noc až do rána (po východe slnka). Prorok povedal, « To je muž do ktorého uší (alebo ucha) sa vycikal Satan.

 

Z každého hadísu od Bukhariho, Muslima či Dawuda existuje viacero verzií od roznych ľudí. Tieto odchýlky sú taktiež podrobne zaznamenané, ako aj v tomto prípade : niektorí povedali že Prorok povedal « do ucha », iní že to bolo « do uší ». Vtipné je, že otázkou je tu či bolo to ucho jedno alebo dve, a nie či vôbec nejaký satan cikal tomu chlapovi do ucha.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?