Škola sunny: Kam ciká Satan?

Autor: Aisha Moková | 24.7.2012 o 13:40 | (upravené 24.7.2012 o 18:14) Karma článku: 6,88 | Prečítané:  1102x

Sunnah je tadícia proroka islamu zachovaná ústnym podaním z pokolenia na pokolenie a neskôr zozbieraná moslimkými učencami ako Muslim, Bukhari, Dawud, Izaq, atď. Prví dvaja sa považujú za najpresnejších, vďaka prepracovanej technike určovania pravosti hadísov (výrokov o Mohamedovi), t.j. napríklad porovnávanie viacerých zdrojov, presné zachytenie reťazcov kto komu daný výrok povedal. Zbierky sú rozsiahle, prístupné na internete hlavne v arabskom a anglickom jazyku. Pre menej jazykovo zdatných ponúkam zopár "perál".

 

Bukhari   (Book #54, Hadith #492)

Vyrozprával ´Abdullah : Bolo spomenuté Prorokovi že nejaký muž spal celú noc až do rána (po východe slnka). Prorok povedal, « To je muž do ktorého uší (alebo ucha) sa vycikal Satan.

 

Z každého hadísu od Bukhariho, Muslima či Dawuda existuje viacero verzií od roznych ľudí. Tieto odchýlky sú taktiež podrobne zaznamenané, ako aj v tomto prípade : niektorí povedali že Prorok povedal « do ucha », iní že to bolo « do uší ». Vtipné je, že otázkou je tu či bolo to ucho jedno alebo dve, a nie či vôbec nejaký satan cikal tomu chlapovi do ucha.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?