Nezvratný osud

Autor: Aisha Moková | 1.11.2012 o 8:00 | Karma článku: 9,43 | Prečítané:  899x

Jedným zo základných islamských konceptov je viera v osud. Kto neverí v osud predurčený Aláhom, zapísaný anjelom do knihy života dieťaťa ešte pred narodením, nie je pravým Moslimom. Dajme však nateraz bokom islamské texty a pozrime sa na takýto predpoklad obyčajným sedliackym rozumom.

 

Predstavte si hercov, ktorí hrajú film, nejaký príbeh presne podľa scenára. Hovoria a robia presne to, čo majú napísané. Sú rozdelení na kladné a záporné postavy. Kladné robia dobré skutky a záporné robia svinstvá, klasika.

A zrazu BUM!

Scenárista  záporné postavy za ich činy potrestá.

Teraz si dosaďte za scenáristu Aláha alebo akékoľvek iné božstvo späté s vierou v nezvratný osud. A za úbohých hercov Moslimov. Alebo aj vás samotných, keďže v Aláha neveríte, ale to je vlastne jeho vôľa, lebo on sám si vyberá koho spraví Moslimom. Takže ste herec hrajúci negatívnu postavu a scenárista vás bude pražiť v pekle, potom vám dá narásť novú kožu a znova vás bude pražiť, a tak ďalej, donekonečna.

A že je osud naozaj nezvratný, dokazuje koránsky príbeh o Mojžišovi a Khadirovi.

Khadir je arabská mytologická postava, o ktorej existencii bol presvedčený aj sám Mohamed. Podľa legendy, Khadir pil z vody života (abe hayat) ktorej prameň poznal len on sám a žil tisícky rokov. Stal sa učiteľom Mojžiša aj iných svätých.

Korán v kapitole 18, verše 60-82 hovorí o stretnutí Mojžiša s Khadirom, mužom presahujúcim ho v múdrosti. Mojžiš Khadira sprevádza, aby sa od neho učil. Tento človek-polobôžik robí veľa divných vecí, keď však zabije malého chlapca, Mojžiš nevydrží a žiada vysvetlenie. Khadir mu vysvetlí, že až by tento chlapec vyrástol, začal by rebelovať a brojiť proti Aláhovi. Jeho vraždou zbavil chlapcových hlboko veriacich rodičov budúceho trápenia neviery (vysvetľuje hadís):

Sahih Muslim Book 32, Number 6434:

Prerozprával Ubayy ibn Ka’b:Posol Aláha (mier s ním)povedal: Mladý muž ktorého Khadhir zabil bol od prírody neveriaci a ak by bol prežil zatiahol by svojich rodičov do pochybenia a neviery.

Neexistuje teda najmenšia šanca, aby neveriaci, ktorý bol Allahom stvorený ako neveraici od prírody, jedného dňa začal veriť. A za to, ako ho Allah stvoril, ho aj sám Allah potrestá večným pražením v pekle.

Spravodlivé a inteligentné božstvo, náboženstvo plné neskutočnej múdosti a logiky, ten islam.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?