Zrnká múdrosti: Ako dokonalý Korán verše tratil

Autor: Aisha Moková | 25.1.2013 o 7:53 | Karma článku: 7,57 | Prečítané:  882x

Jedným zo základných argumentov veriacich je neobmedzená dokonalosť Koránu. Málokto si však dá tú námahu, aby si zistil detajly ako vlastne Korán vznikal. Verše prichádzali, Mohamed prijímal lepšie znejúce návrhy od svojich spoločníkov, a verše odchádzali... Asi najmarkatnejším príkladom je verš o kameňovaní cudzoložníkov, ktorý sa nedochoval, zataiľ čo príkaz z neho sa dodržiava (prorok ho dal do opatery Aiši.. prečo asi.. a tej ho zožrala koza... prečo asi). Nie je však jediný obdivuhodný exemplár.

Bukhari Kniha 52, Hadís 69

Prerozprávané Anas bin Malikom: Allahov Posol zvolával Alahovu kliatbu na tých čo zablili druhov Bir-Mauna tridsať dní; volal zlo na kmene Ral, Dhakwan, a Usaiya ktoré neposlúchali Alláha a Jeho Posla. Bol zoslaný verš Koránu, ktorý sme zvykli prednášať, o tých čo boli zabití u Bir-Mauna, ale neskôr bol zrušený. Verš hovoril:  "Informuj náš ľud, že sme stretli nášho Pána. Je nami potešený preto nás aj On potešuje."

To je sranda, čo... Asi netreba vysvetľovať, prečo musel byť verš zrušený...

 

Tak dobre, pre istotu: všimnite si hrubo vyznačenú časť. Je to znenie zrušeného verša z Koránu. Korán je doslovné slovo Alláhovo... A v tomto verši sa Mohamedovi prihovárajú jeho v boji padnutí nasledovníci!

V tomto prípade sa Mohamed zdohadal a rýchlo napravil "škodu". Veľa iných nezmyslov však v Koráne ostalo. Je to síce trochu nudné čítanie, ale odporúčam... Pre všeobecný prehľad a tak.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?