Zrnká múdrosti: Ako dokonalý Korán verše tratil

Autor: Aisha Moková | 25.1.2013 o 7:53 | Karma článku: 7,57 | Prečítané:  876x

Jedným zo základných argumentov veriacich je neobmedzená dokonalosť Koránu. Málokto si však dá tú námahu, aby si zistil detajly ako vlastne Korán vznikal. Verše prichádzali, Mohamed prijímal lepšie znejúce návrhy od svojich spoločníkov, a verše odchádzali... Asi najmarkatnejším príkladom je verš o kameňovaní cudzoložníkov, ktorý sa nedochoval, zataiľ čo príkaz z neho sa dodržiava (prorok ho dal do opatery Aiši.. prečo asi.. a tej ho zožrala koza... prečo asi). Nie je však jediný obdivuhodný exemplár.

Bukhari Kniha 52, Hadís 69

Prerozprávané Anas bin Malikom: Allahov Posol zvolával Alahovu kliatbu na tých čo zablili druhov Bir-Mauna tridsať dní; volal zlo na kmene Ral, Dhakwan, a Usaiya ktoré neposlúchali Alláha a Jeho Posla. Bol zoslaný verš Koránu, ktorý sme zvykli prednášať, o tých čo boli zabití u Bir-Mauna, ale neskôr bol zrušený. Verš hovoril:  "Informuj náš ľud, že sme stretli nášho Pána. Je nami potešený preto nás aj On potešuje."

To je sranda, čo... Asi netreba vysvetľovať, prečo musel byť verš zrušený...

 

Tak dobre, pre istotu: všimnite si hrubo vyznačenú časť. Je to znenie zrušeného verša z Koránu. Korán je doslovné slovo Alláhovo... A v tomto verši sa Mohamedovi prihovárajú jeho v boji padnutí nasledovníci!

V tomto prípade sa Mohamed zdohadal a rýchlo napravil "škodu". Veľa iných nezmyslov však v Koráne ostalo. Je to síce trochu nudné čítanie, ale odporúčam... Pre všeobecný prehľad a tak.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?