Sunnah: Ako Omar Aláha inšpiroval

Autor: Aisha Moková | 25.7.2012 o 9:24 | (upravené 25.7.2012 o 15:06) Karma článku: 9,37 | Prečítané:  608x

Moslimovia veria, že Korán je doslovným a autentickým slovom božím. Avšak už za života proroka Mohameda pár ľudí, medzi nimi aj detská nevesta Aiša, postrehlo že Mohamedove božské inšpirácie sú príliš svetské. No jedine hlúpy, násilný a zadubený nasledovník proroka Omar sa tým chválil kadiaľ chodil.

 

Bukhari   (Book #8, Hadith #395)

Vyrozprával ‘Umar (bin Al-Khattab): Môj pán so mnou súhlasil v troch veciach:

1. Povedal som, „Ó Aláhov posol, chcel by som aby sme si vzali Abrahámovo stanovište (rozumej Kábu) ako naše miesto modlitieb (na vykonanie niektorých našich modlitieb).  Tak prišlo Božie Vnuknutie: (Korán kapitola 2, verš 125) "Učiňte si z Abrahámovho stanovišťa miesto na modlenie".

2. A čo sa týka (verša o) zahaľovania žien závojom, povedal som: „Ó Aláhov posol! Želal by som si aby si prikázal svojim ženám zahaľovať sa pred mužmi lebo dobrí aj zlí s nimi (ženami) hovoria. Tak bol zoslaný verš o zahaľovaní žien závojmi.

3. Raz sa Prorokove ženy zomkli proti Prorokovi a ja som im povedal (Korán 66:5) „Ak by sa s vami rozviedol (prorok Muhammad) , môže sa stať že mu Pán jeho dá miesto vás manželky lepšie, ako ste vy.“ A tak tento verš (rovnaký ako som povedal) bol zoslaný.

 

 

Pozn. k bodu 3: Manželky Proroka sa proti nemu zomkli pri už skôr spomínanom incidente, keď znásilnil koptskú slúžku svojej ženy Hafsy, Maryah. Hafse povedal, že ju hľadá jej otec, a keď bol čistý vzduch, každý si domyslí. Smola bola, že Hafsa ich nachytala inflagranti a rozpovedala o tom ostatným manželkám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?