Sunnah: Ako Omar Aláha inšpiroval

Autor: Aisha Moková | 25.7.2012 o 9:24 | (upravené 25.7.2012 o 15:06) Karma článku: 9,37 | Prečítané:  626x

Moslimovia veria, že Korán je doslovným a autentickým slovom božím. Avšak už za života proroka Mohameda pár ľudí, medzi nimi aj detská nevesta Aiša, postrehlo že Mohamedove božské inšpirácie sú príliš svetské. No jedine hlúpy, násilný a zadubený nasledovník proroka Omar sa tým chválil kadiaľ chodil.

 

Bukhari   (Book #8, Hadith #395)

Vyrozprával ‘Umar (bin Al-Khattab): Môj pán so mnou súhlasil v troch veciach:

1. Povedal som, „Ó Aláhov posol, chcel by som aby sme si vzali Abrahámovo stanovište (rozumej Kábu) ako naše miesto modlitieb (na vykonanie niektorých našich modlitieb).  Tak prišlo Božie Vnuknutie: (Korán kapitola 2, verš 125) "Učiňte si z Abrahámovho stanovišťa miesto na modlenie".

2. A čo sa týka (verša o) zahaľovania žien závojom, povedal som: „Ó Aláhov posol! Želal by som si aby si prikázal svojim ženám zahaľovať sa pred mužmi lebo dobrí aj zlí s nimi (ženami) hovoria. Tak bol zoslaný verš o zahaľovaní žien závojmi.

3. Raz sa Prorokove ženy zomkli proti Prorokovi a ja som im povedal (Korán 66:5) „Ak by sa s vami rozviedol (prorok Muhammad) , môže sa stať že mu Pán jeho dá miesto vás manželky lepšie, ako ste vy.“ A tak tento verš (rovnaký ako som povedal) bol zoslaný.

 

 

Pozn. k bodu 3: Manželky Proroka sa proti nemu zomkli pri už skôr spomínanom incidente, keď znásilnil koptskú slúžku svojej ženy Hafsy, Maryah. Hafse povedal, že ju hľadá jej otec, a keď bol čistý vzduch, každý si domyslí. Smola bola, že Hafsa ich nachytala inflagranti a rozpovedala o tom ostatným manželkám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?