Škola Sunny: Pes, osol a žena

Autor: Aisha Moková | 15.8.2012 o 8:00 | (upravené 15.8.2012 o 19:22) Karma článku: 9,51 | Prečítané:  1045x

Islam sa tvári ako krásne ženu- ochraňujúce a rešpektujúce náboženstvo. Mnoho moslimov túto legendu zavádza do praxe, a občas sa k ženám správajú až natoľko úctivo, akoby „byť ženou" bola smrteľná choroba. Rešpekt voči každému slušnému človeku (bez ohľadu na pohlavie, farbu, vieru, národnosť, ...) by mal byť prirodzeným správaním sa každého aspoň trochu vychovaného človeka. Čo nám však o ženách povedal veľký Prorok? Nechajme sa poučiť.

 

Muslim, Book 004, Hadith 1032

Abu Dhar uviedol: Posol Aláha (mier s ním) povedal: „Keď ktokoľvek z vás sa postaví s cieľom vykonať modlitbu a pred ním je predmet pripomínajúci chrbát zvieraťa ktorý ho kryje, a v prípade že pred ním nie je takýto predmet podobný chrbtu zvieraťa, jeho modlitba bude prerušená ak popred neho prejde osol, žena a čierny pes.“ Ja som povedal: „Ó Abu Dharr, aká vlastnosť čierneho psa ho odlišuje od červeného psa alebo žltého psa?“ On odpovedal: „Ó syn môjho brata, ja som sa pýtal Posla ako sa ty teraz pýtaš mňa a on povedal: Čierny pes je diabol.


Takže sme sa dozvedeli dva zaujímavé fakty. Po prvé, mojej fene sa narodili dvaja diabli. Po druhé, žena je na jednej úrovni s oslom a psom, čo sa týka náboženskej čistoty. To si uvedomovala aj Prorokova bystrá detská nevesta Aiša a zachraňovala situáciu žien:

 

Bukhari, Vol 1, Book 9 No.493

Prerozprávala Aisha: Veci ktoré rušia modlitbu mi boli spomenuté (a to boli): pes, osol a žena. Povedala som: „Vy porovnávate nás (ženy) k oslom a psom. Pri Aláhovi! Videla som Proroka modlievať sa zatiaľ čo ja som ležala v (mojej) posteli medzi ním a Qiblou (pozn. prekl.: smer modlenia). Kedykoľvek som niečo potrebovala, nerada som si sadla a rušila Proroka. Tak som vykĺzla preč tou stranou kde mal nohy.“


...a iné texty spomínajúce ženu:

 

Muslim, Book 026, Hadith 5526

Umar b. Muhammad b. Zaid povedal že počul svojho otca citovať od Ibn ‘Umar že Aláhov posol (mier s ním) povedal: „Ak smola (nešťastie, „bad luck“) je faktom, potom je to v koňovi, žene a v dome.“

 

Muslim, Book 26, Hadith 5524)

Abdullah b. Umar ohlásil že Aláhov posol (mier s ním) povedal : Neexistuje žiadna nákazlivá choroba, žiadne zlé znamenie, a smola máta (pozn. prekl.: v pôvodnom texte „bad luck is lound in") v dome, žene alebo koňovi.

 

Vďaka Prorokovi za pozdvihnutie statusu z pomedzi oslov a psov a zaradení nás ku koňom a nehnuteľnostiam.

 

P.S. : Ak je niektorý z citovaných textov zle preložený, falošný, či patrí k nedôveryhodným zdrojom Prorokovej tradície, rada sa nechám poučiť. Som len človek, a človek robí chyby. Nedostávam vnuknutia od boha, preto viem len to čo som sa už niekde naučila a môžem sa mýliť.  Zatiaľ som presvedčená, že mám pravdu, no aj tak od nikoho nechcem aby podľa mojich názorov žil a veril tomu čo píšem bezpodmienečne pod hrozbou pekelného trestu.

P.S.2 : Prosím odpustite si komenáre typu : A Starý zákon hovorí to a to, a kresťanstvo nekritizuješ, a ak povieš « A » o jednom, povedz aj o druhom. V mojom blogu píšem o islamských textoch a islame ako ideológii. To som aj uviedla v kolonke « O čom budem písať ». Ak chce niekto kritizovať kresťanstvo – nech sa páči. Fakty o islame to nemení. Nechcem súťažiť kto je horší. Vyslovím argument a čitateľovi ostávajú tri možnosti : vyvrátiť ho, ignorovať ho alebo akceptovať.

P.S.3 : Každý nech si verí v čo chce, ale nech sa nebojí klásť otázky a stále sa vzdelávať. Pravda sa lží nebojí. Pravda sa nebojí ani kritiky, skúšania a dokazovania.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?