Ospravedlnenie moslimom

Autor: Aisha Moková | 20.9.2012 o 7:39 | Karma článku: 12,57 | Prečítané:  2471x

Uverejnila som veľa príspevkov, ktoré by mohli uraziť moslimský jemnocit, a je mi to ľúto. Niektoré reakcie a dlhšia absencia niektorých diskutérov (oponentov) ma prinútili vážne sa nad sebou zamyslieť. Urazila som vaše presvedčenie, prosím o odpustenie. Minimálne v tomto príspevku sa budem snažiť viac načúvať, vcítiť sa do cudzej kože, "vymeniť" si roly...

...pozrieť sa na svet z cudzej perspektívy: vymenila som v texte Koránu slová odkazujúce na moslimov a neveriacich (zmeny tučným písmom).

4:151_A takoví jsou vpravdě muslimové! A pro muslimy jsme připravili trest ponižující.

3:141_a aby Bůh dal zazářit těm, kdož neuvěřili, a zavrhl muslimy.

18:100_V ten den pak představíme peklo muslimum rovnou,

59:2_On je ten, jenž vyhnal ty muslimy, kteří neuvěřili, z příbytků jejich k prvnímu shromáždění. Nevěřili jste, že odejdou, zatímco oni si myslili, že pevnosti jejich je proti Bohu ochrání. Však Bůh k nim přišel z místa, odkud se nenadáli, a vrhl v srdce jejich děs, takže zbořili domy své vlastníma rukama i rukama nevěřících. A vezměte si z toho poučení, vy, kdož nadáni jste prozíravostí!

9:5_A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte muslimy, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný.

47:4_A když se střetnete s muslimami, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte! A potom je buď omilostněte, anebo je propusťte za výkupné, pokud válka neodloží své břímě. A tak budiž! Kdyby Bůh chtěl, pomohl by si sám proti nim, avšak nečiní tak proto, aby vás jedny druhými podrobil zkoušce. A Bůh nedopustí, aby se ztratily skutky těch, kdož byli zabiti na cestě Boží.

 

...uff, tých moslimov boh musí teda riadne nenávidieť, keď nám neveriacim o nich hovorí také barbarské veci. Začína mi to byť ťažko stráviteľné, a to ešte zďaleka nie je koniec.

 

74:31_A za strážce pekla jsme pouze anděly určili a jejich počet jen pro pokušení muslimu stanovili, aby ti, jímž dostalo se Písma, se utvrdili a rozmnožila se víra těch, kdož uvěřili, a aby věřící a ti, jimž Písmo bylo dáno, nepochybovali a aby ti, v jejichž srdcích nemoc je, a také muslimové pravili: "Co chtěl Bůh tímto příkladem říci?" Takto Bůh zbloudit nechává, koho chce, a vede cestou přímou, koho chce. A nikdo kromě Něho nezná vojska Pána tvého. A není toto leč připomenutí smrtelníkům!

poznámka: Kto to vlastne rozpráva?? "za strážce pekla jsme pouze anděly určili" a potom "Takto Bůh zbloudit nechává.." Zabudol boh pri zosielaní Koránu, že je to jeho vlastná reč? Prečo o sebe hovorí v 3. osobe?

 

8:55_Nejhoršími tvory před Bohem jsou ti, kdo byli zatvrzele muslimy a stále ještě věří

2:90_Jak hnusné je to, zač prodali duše své! Věří v to, co neseslal Bůh, z čiré závisti, že Bůh seslal něco z dobrodiní Svého těm ze služebníků Svých, jež si vyvolil. A uvalili na sebe hněv za hněvem, a trest ponižující je určen pro muslimy.

 

Neviem ako vám, mne už stačilo. Pre jazykovozdatných zvedavcov, nech sa páči: http://www.quranexplorer.com

 

Tak sa vám teda ešte raz ospravedlňujem, drahí veriaci. Musí to byť hrozne nepríjemné, veriť takýmto textom nenávistného a pomstychtivého boha a všade sa stretávať s ich kritikou. Máte to ťažké, nemenila by som. Vystačím si so zlatým pravidlom, schopnosťou empatie a zdravým rozumom. Áno, môžem sa aj zmýliť. Som iba človek a ľudia robia chyby. Ale narozdiel od vás, drahí moslimovia, mám možnosť prehodnotiť svoje presvedčenia a postoje, deň po dni napredovať.

Vy máte tisícky pravidiel, o ktorých neslobodno pochybovať. ...zákaz spojiť sa s bohom dobrovoľnou modlitbou v istom čase dňa, kedy narastá moc satana (tá moc satana je taká silná, že boh by zrejme nevedel, že človek sa modlí k nemu, nie k satanovi...), vchádzať do domu pravou nohou, na toaletu ľavou, jesť len pravou rukou, umývať sa ľavou, spať na pravom boku, nezívať, ...uf.

Ja sa mám, meditujem/modlím sa/rozímam kedy len chcem a nebojím sa, že moju "správu" uchmatne niekto nepovolaný (satan), vchádzam kdekoľvek ako mi vyjdú kroky, umývam sa aj jedávam oboma rukami, veď kto by ma už trestal za takú kravinu, a aj aké-také hygienické návyky mám, tak pred jedlom si obe tie ruky jednoducho umyjem, aj spím ako sa mi páči, polohu mením aj stokrát za noc a na verejnosti si ústa zakryjem rukou, ale doma robím "hááá" koľko hrdlo ráči a žiadneho rehotajúcehosa diabla nepočujem.

Máte to ťažké, spútaní nezmyselnými pravidlami, lebo takto to robil nejaký človek pred pár storočiami, a ešte vám tie pravidlá a krvavú knihu rozprávok aj kritizujú(-jem). Aj mňa by to štvalo, no tak prepáčte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?