Copperfield nech sa schová, Korán umožňuje byť neviditeľným

Autor: Aisha Moková | 9.2.2013 o 7:43 | Karma článku: 8,57 | Prečítané:  1049x

Korán súra 111 Al-Masad (Povrazy) 1)Nech zhynú obe ruky Abú Lahaba (Mohamedov strýko) a aj on nech zhynie! 2) Jeho majetok je mu na nič, ani to čo získal. 3) Bude horieť v Ohni plnom plameňov, 4) rovnako ako jeho žena, nositeľka dreva 5) na jej krku povraz z vláken palmových.

 

Bukhari, Hadís č. 4971

Ibn Abbás hovorí: Keď bol zoslaný verš "A varuj ó Mohamed ľudí čo sú ti najblišší", Alláhov posol vystúpil na vrch As-Safá. A zakričal "Yá Sábáháh!(arabský výraz používaný pri volaní o pomoc, alebo v prípade hroziaceho nebezpečenstva)"

Ľudia sa pýtali "Čo sa deje?" a zhromaždili sa okolo neho. On im odpovie "Ak by som povedal, že jazdci sa blížia spoza tohto kopca, verili by ste mi?" Oni hovoria "Nikdy sme ťa nepočuli klamať.(chacha)". Potom im hovorí "Som váš istý oznamovateľ skorého trestania prísneho".

Abú Lahab mu povedal "Bodaj by si zhynul (nepoznal -aby ťa pečená hus kopla-)! Zvolával si nás len kvôli tomu?" a odišiel preč. Nato bola zoslaná súra 111 Al-Masad (Nech zhynú obe ruky Abú Lahaba a aj on...).

 

Tafsir Imáma Alqurtúbi hovorí o verši 17:45 :

Saíd bin Džúbair hovorí: Keď bola zoslaná Súra 111, Abú Lahabova žena prišla za Prorokom a Abú Bakr bol s ním. Abú Bakr hovorí Prorokovi "Želal by som si aby ste sa presunuli do úzadia alebo odišli, keďže ona sem ide, mohla by vás napadnúť." Prorok povedal "Bude medzi nami clona." A ona ho nevidela. Prihovorila sa Abú Bakrovi "Tvoj spoločník vymýšľa básničky proti mne." Abú Bakr jej odpovedal "Pri Alláhovi! To nie sú básničky." Ona odpovedala "Ty tomu veríš?" a odišla. Abú Bakr povedal "Ó Alláhov posol! Nevidela ťa!". Prorok povedal "To anjel sa postavil medzi mňa a ju".

Ak pravý veriaci recituje verš 45 zo súry 17 proti neveriacemu, neveriaci ho neuvidí.

 

Korán 17:45

"Keď prednášaš Korán, spúšťame medzi teba a tých čo neveria v život budúci záves zahaľujúci."

 

Zdroj: Korán s anglickým prekladom a komentárom šejka Abdú Daúda, Ryád, 2005

V hlave mi vŕta... Taká super nadprirodzená schopnosť, a nevyužívajú ju praví veriaci z Hamasu ani z Talibanu ani z Al-Kájdy... Čím to len je...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?